związek stowarzyszeń abstynenckich województwa łódzkiego

Strona główna
Badanie na temat COVID 19 a alkohol Data dodania: 19.05.2020

Szanowni Państwo

na prośbę Instytutu Psychiatrii i Neurologii oraz Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii przekazujemy informacje dotyczące badania na temat COVID 19 a alkohol.

Technische Universität Dresden (TUD, Niemcy) i Hospital Clínic de Barcelona (FCRB, Hiszpania), przy wsparciu kilkunastu innych publicznych instytucji badawczych w Europie, w tym Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie rozpoczynają ogólnoeuropejskie badanie ankietowe, w celu zbadania osobistych doświadczeń i zachowań związanych z piciem alkoholu lub abstynencją podczas pandemii SARS-CoV-2 (tj. koronawirusa lub COVID-19).

Wyniki badania przyczynią się do lepszego zrozumienia wzorów konsumpcji alkoholu i ich wpływu na zdrowie w czasach pandemii lub w czasie podobnych zdarzeń obejmujących różne ograniczenia administracyjne, w tym kwarantannę. Powinny również wspomóc politykę zdrowia publicznego w sytuacjach kryzysowych.

Ankieta jest skierowana do osób dorosłych, w wieku 18+, jest anonimowa i jest dostępna w 15 językach, a jej wypełnienie zajmuje tylko 10 minut.
Proszę pamiętać o wyrażeniu zgody na udział na pierwszej stronie polskiej wersji kwestionariusza.
Możecie Państwo pomóc w realizacji badania poprzez:
wypełnienie kwestionariusza (niezależnie od tego, czy pijecie alkohol czy też nie) oraz rozpowszechnianie linku do kwestionariusza wśród swoich znajomych i współpracowników.

Przejdź do ankiety …

Joanna Bączyńska-Urbaniak
Wydział ds. Przeciwdziałania Uzależnieniom
Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi

[wróć do aktualności]

         


Strona finansowana w 2019 roku przez Zarząd Województwa Łódzkiego

Kopiowanie ze stron Z.S.A.W.L materiałów i późniejsze ich wykorzystanie w celach komercyjnych traktowane będzie jako naruszenie praw autorskich.

Dzisiaj: 146
On-line: 3
Odwiedzin: 5167