Propozycja udziału w Projekcie

Mail wysłany do Związku Łódzkiego (tekst oryginalny) …

Szanowni Państwo;

Szanowne Koleżanki i Koledzy;

Przez wiele lat (pracując w PARPA) miałem niezwykłą przyjemność współpracować z Ruchem Abstynenckim.

Bardzo miło wspominam moje wizyty na zlotach, na Rocznicach, na konferencjach, szkoleniach w wielu regionach Polski, podczas których za każdym razem upewniałem się w przekonaniu, że właśnie kto jak kto, ale ludzie z Klubów czy stowarzyszeń abstynenckich to „pewniaki”, to ludzie na których zawsze mogłem liczyć.

Obecnie od wielu lat głównie szkolę gminne komisje rozwiązywania problemów alkoholowych w wielu gminach Polski i niestety rzadko spotykam tam moich Przyjaciół z ruchu abstynenckiego. Dlatego pojawił się pomysł a w zasadzie potrzeba, aby zorganizować coś co wzmocni pozycję Ruchu Abstynenckiego na poziomie gminy i pozwoli na lepszą widoczność organizacji w społeczności lokalnej. Co by nie mówić, ale gmina, która nie w pełni korzysta  z wiedzy i doświadczeń członków organizacji, traci wiele szans na wzmocnienie działań w zakresie profilaktyki alkoholowej.

W 2022 roku postanowiłem uruchomić projekt, który jest możliwy do realizacji przy współpracy Stowarzyszeń Abstynenckich, w których są osoby lub nawet są koła lub zespoły związane z wędkarstwem.

Oczywiście szczegóły projektu przedstawię już zainteresowanym Stowarzyszeniom, ale krótko mówiąc chciałbym uruchomić działania łączące wędkarstwo i profilaktykę alkoholową, realizowane z dużym udziałem stowarzyszenia, które będzie motorem tej działalności na poziomie gminy.

Proszę pamiętać, że posiadam wieloletnie doświadczenie w zakresie wspierania stowarzyszeń abstynenckich co oznacza, że dokładnie wiem jaki rodzaj projektów mogę zaproponować, aby były one korzystne dla organizacji i realne do zrealizowania.

Poszukuję Stowarzyszeń, które ze względu na obecność w organizacji członków wędkarzy będą zainteresowane udziałem w projekcie łączącym wędkarstwo  z profilaktyką.

Zainteresowane Stowarzyszenia proszę o bezpośredni kontakt ze mną drogą mailową:

robertlemanski74@gmail.com

Pozdrawiam Robert Lemański